• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nie wypalajmy traw

13 Kwi 2018

Nawet 10 razy dziennie – tyle strażacy z terenu miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego wyjeżdżają do pożarów nieużytków i traw. Niestety bardzo często  w takich pożarach giną zwierzęta, a czasem ludzie – w 2017 roku odnotowano dwie ofiary śmiertelne w Polsce.

Łącznie od początku miesiąca jednostki straży pożarnej na naszym terenie interweniowały blisko 40 razy gasząc płonące trawy. Tylko minionej doby było 6 takich pożarów. Trawy paliły się w Bielsku-Białej, Międzyrzeczu Dolnym, Rybarzowicach oraz Kobiernicach. W minionym roku interwencje przy gaszeniu nieużytków stanowiły jedną czwartą wszystkich pożarów do których wyjeżdżali bielscy strażacy.

Jak informuje rzeczniczka PSP w Bielsku – Białej Patrycja Pokrzywa pożary łąk i lasów powodują ogromne straty materialne. Często z dymem idzie dorobek wielu pokoleń. Szacowane straty w wyniku pożarów traw, które powstały w 2017 roku, to 10 397 000 złotych. Średni czas trwania akcji gaszenia pożaru trawy wynosi 47 minut. W 2017 roku średnio co 13 minut strażacy wyjeżdżali do pożarów traw i nieużytków rolnych.

JJ