• 100 lat niepodległości
Za utrudnienia przepraszamy.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

30 lat JASIENICZANKI

26 Kwi 2018

W Ośrodku Kultury w Jasienicy uroczyście świętowano 30 rocznicę powstania Zespołu Regionalnego „Jasieniczanka”. Wójt Janusz Pierzyna wraz z przewodniczącym Rady Gminy Jasienica Janem Bateltem gratulował zespołowi  jubileuszu  dziękując jednocześnie za zaangażowanie w życie kulturalne całej gminy, za  utrwalanie tradycji Śląska Cieszyńskiego.

Życzenia złożył również starosta bielski Andrzej Płonka, który powiedział m.in. w pełni doceniam działalność Zespołu, który od trzech dekad pielęgnuje i chroni od zapomnienia  pieśni, tańce, obrzędy i zwyczaje swojej Małej Ojczyzny, całego Regionu. Dziękuję za budowę wspólnoty opartej na historii i tradycji,  propagowanie kulturowego dziedzictwa i dostarczanie artystycznych wzruszeń podczas Waszych występów.

Maksymilian Pryga z kolei przekazał  gratulacje od wiceministra Stanisława Szweda. Wśród składających życzenia nie zabrakło też członków zaprzyjaźnionych zespołów, Bierowian, Międzyrzeczan i Dudosek.

Sam zespół powstał w lutym 1988 r. założony przez kilku pasjonatów, w sobotę była okazja, aby im za to podziękować. Inicjatorką była Maria Dziadek, która pomysłem zaraziła Olgę Mendrek, ówczesną dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. Instruktorem został Jerzy Jodłowiec, warto też wymienić Helenę Wieję, która od tamtej pory do dziś nieprzerwanie występuje z zespołem. Szczególne podziękowania składano zwłaszcza Marii Szubert, wieloletniej kierownik zespołu.

Wśród dokonań Jasieniczanki należy wymienić Grand Prix Regionalnego Konkursu „Śląskie Śpiewanie”, czy wielokrotne występy podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Nie obyło się na uroczystości bez niemal godzinnego koncertu JASIENICZANKI nagrodzonego gorącą owacją publiczności.

Tekst i foto: Jarosław Jesionka