• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
  • Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Regionalne spotkania z tradycją

09 Maj 2018

Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej wraz Gminą Łękawica oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łękawicy zapraszają na plenerową imprezę folklorystyczną „Regionalne Spotkania z Tradycją – Przegląd Zespołów KGW.

Wydarzenie odbędzie się w amfiteatrze w Łękawicy w dniach 19-20 maja 2018 r.  w godz. 10.00-18.00.

Ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców obszarów wiejskich oraz zachowanie unikalności kulturowej wsi oraz ochrona tradycji i dziedzictwa kulturowego, poprzez zaprezentowanie tradycyjnych pieśni, gwary, strojów regionalnych, a także tradycyjnych potraw i rękodzieła związanych z terenami wiejskimi.

Organizatorom zależy również na promocji obszarów wiejskich Podbeskidzia i jego bogactwa kulturowego, w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu i integracji społeczności wiejskiej.

Przegląd ma charakter ponadregionalny, uczestniczyć w nim będzie około 50 zespołów regionalnych KGW z terenu całego województwa śląskiego i z innych regionów.

Zespoły zaprezentują regionalne stroje i repertuar folklorystyczny różnych kultur, w tym m.in.: cieszyńskiej, śląskiej, góralskiej, laskiej.

Impreza połączona będzie z prezentacją rękodzieła ludowego oraz tradycyjnych potraw.

Wstęp wolny. Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na kolkarolniczebb.pl

Impreza realizowana jest w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

/A.M/