• 100 lat niepodległości
  • Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Biblioteka w Wilamowicach ma 70 lat!

06 Cze 2018

1 czerwca w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach miały miejsce uroczyste obchody 70 –lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. .

Gości powitała i honory gospodarza spotkania pełniła dyrektor biblioteki Barbara Grabowska. Niespodzianką dla bibliotekarzy i gości był sympatyczny występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Wilamowicach, będący naśladowaniem audycji telewizyjnej „Pytanie na śniadanie”, poświęconej w całości wilamowskiej bibliotece. Wzruszającym momentem spotkania było wręczanie listów gratulacyjnych i podziękowań pracownikom biblioteki, a w szczególności podziękowania dla Antoniego Kasolika, emerytowanego pracownika filii w Hecznarowicach, który przepracował tam około 40 lat.

Życzenia bibliotece – jubilatce składali przedstawiciele samorządu gminy Wilamowice na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Nyczem, burmistrzem Marianem Trelą i wiceburmistrzem Stanisławem Gawlikiem, dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek, reprezentanci stowarzyszeń i instytucji, czytelnicy, sponsorzy, dyrektorzy powiatowych bibliotek. Władze samorządu powiatu bielskiego reprezentował Jerzy Kubik radny Rady Powiatu Bielskiego, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów.

Miłym akcentem był recital zespołu „Art. Music Trio”.

Jubileuszowa uroczystość była także okazją do wspomnień, refleksji, podsumowania dokonań tej placówki oraz rozmów o jej przyszłości.

/A. Macher/