• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Rodzinny Piknik w Zespole Szkół Specjalnych

06 Cze 2018

W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach – Dziedzicach odbył się cykliczny Piknik Rodzinny, podczas którego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.

Sympatyczna i miła atmosfera, smaczne jedzenie, kiermasz, loteria, zabawa z didżejem, różnorodne konkursy z nagrodami, wszystko to sprawiło, że na pikniku było wspaniale i wesoło.

Grono pedagogiczne, rodziców i uczniów odwiedzili goście: starosta bielski Andrzej Płonka, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzata Chrząszcz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pedagogicznych, Rada Rodziców na czele z prezesem Stowarzyszenia „Pomoc Raduje” Rafałem Pająkiem oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Felicitas” wraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Piknik otworzyła i gości powitała dyrektor Magdalena Sobieska - Leśniak.

Podczas spotkania w ramach projektu „100 nasadzeń na 100- lecie niepodległości dla przyszłych pokoleń” zasadzono 100 roślin na terenie przy szkole. Mogło się to wydarzyć dzięki wygranej w konkursie grantowym Stowarzyszenia Ekologicznego Eko – Unia. Rośliny w kolorystyce barw narodowych wspólnie zasadzili uczniowie, rodzice i zaproszeni goście, co zostało udokumentowane w szkolnej kronice.

Celem projektu jest kształtowanie u dzieci właściwej postawy wobec środowiska i własnej Ojczyzny, a także przywrócenie przestrzeni szkolnej walorów estetycznych i zbudowanie w przyszłości zielonych płuc dla przyszłego pokolenia. Stworzenie punktów zieleni pozwoli cieszyć się lepszą jakością powietrza, da wypoczynek oczom, a do tego - co szczególnie warto wskazać - da wsparcie owadom –czytamy na stronie internetowej szkoły.

/A. Macher/