• 100 lat niepodległości
Za utrudnienia przepraszamy.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Festiwal Modeli w Mazańcowicach

26 Cze 2018

O 22 do 24 czerwca w mazańcowickiej filii Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy odbył się VI Festiwal Modeli Kartonowych i Plastikowych „IKAR” 2018.

Nad Festiwalem patronat honorowy przyjęli starosta bielski Andrzej Płonka i wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Do konkursu zgłoszono 284 modele, które do Mazańcowic przywieźli modelarze z Czech, Słowacji i Polski.

Puchar Wójta Gminy Jasienica za najładniejszy model plastikowy otrzymał Witold Szendzielarz za kolekcję „Samochody USA”,

Puchar Starosty Bielskiego za najładniejszy model kartonowy otrzymał Ireneusz Hulbój za model Boeing 767-300.

W ramach Festiwalu odbył się także V Zlot Samochodów Zabytkowych, uczestniczyło w nim 28 pojazdów. Najstarszym samochodem Zlotu było Renault VIVAQUATRE BDH 1 z 1935 roku, a za najpiękniejszy została uznana Warszawa model 223.

Organizatorem Festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Filia w Mazańcowicach.

Nagrody uczestnikom ufundowali : Powiat Bielski i Gmina Jasienica oraz sponsorzy: F.H.U.W. "ORLIK" z Czańca, GPM Modele Kartonowe z Ksawerowa,  sklep modelarski Bocianmix z Bielska-Białej.

/A.M/