• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Festiwal Modeli w Mazańcowicach

26 Cze 2018

O 22 do 24 czerwca w mazańcowickiej filii Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy odbył się VI Festiwal Modeli Kartonowych i Plastikowych „IKAR” 2018.

Nad Festiwalem patronat honorowy przyjęli starosta bielski Andrzej Płonka i wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Do konkursu zgłoszono 284 modele, które do Mazańcowic przywieźli modelarze z Czech, Słowacji i Polski.

Puchar Wójta Gminy Jasienica za najładniejszy model plastikowy otrzymał Witold Szendzielarz za kolekcję „Samochody USA”,

Puchar Starosty Bielskiego za najładniejszy model kartonowy otrzymał Ireneusz Hulbój za model Boeing 767-300.

W ramach Festiwalu odbył się także V Zlot Samochodów Zabytkowych, uczestniczyło w nim 28 pojazdów. Najstarszym samochodem Zlotu było Renault VIVAQUATRE BDH 1 z 1935 roku, a za najpiękniejszy została uznana Warszawa model 223.

Organizatorem Festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Filia w Mazańcowicach.

Nagrody uczestnikom ufundowali : Powiat Bielski i Gmina Jasienica oraz sponsorzy: F.H.U.W. "ORLIK" z Czańca, GPM Modele Kartonowe z Ksawerowa,  sklep modelarski Bocianmix z Bielska-Białej.

/A.M/