• CZECHOWICE-DZIEDZICE
  • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
  • BUCZKOWICE
  • PORĄBKA
  • SZCZYRK
  • JAWORZE
  • JASIENICA
  • KOZY
  • WILAMOWICE
  • WILKOWICE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
  • Dożynki
  • 1
  • 2
  • 3
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

TKB po raz 55

26 Lip 2018

W dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018 w poszczególnych miastach naszego regionu po raz 55 odbywał się będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej, czyli festiwal muzyki, tańca, tradycji, folkloru i dobrej zabawy!

Udział w nim zapowiedziało około czterech tysięcy tancerzy, muzyków i śpiewaków z ponad dziewięćdziesięciu polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, kapel i grup śpiewaczych. Począwszy od soboty 28 lipca, przez osiem kolejnych dni, Podbeskidzie rozśpiewa się i roztańczy na ogromną skalę! Na widzów czekać będą liczne atrakcje, świetne koncerty, szereg imprez towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera!

W Szczyrku w ramach obchodów Tygodnia Kultury Beskidzkiej zaplanowano codzienne koncerty zespołów na terenie Amfiteatru Skalite - w soboty i niedziele o g. 17.00, a w dni powszednie o g. 18.00. Po przerwie powrócą także poranne koncerty kapel polskich i zagranicznych, które będą odbywać się codziennie o g. 11.00 na estradzie przy Placu św. Jakuba. W tym samym miejscu zlokalizowany zostanie Jarmark Twórczości Ludowej.

W niedzielę dn. 29.07.2018 r. o godz. 15:00 rozpocznie się uliczny korowód zespołów.

Start: skrzyżowanie ul. Górskiej i ul. Beskidzkiej w kierunku Amfiteatru Skalite.

 Program występów – Amfiteatr Skalite w Szczyrku:

28 lipca - sobota - g. 17.00

MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

BYSTRZYCA z Bystrzycy

KLIMCZOK ze Szczyrku

MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

29 lipca - niedziela - g. 17.00

HULAJNIKI z Milówki

PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

WILAMOWICE z Wilamowic

ŻYWCZANIE z Żywca

MIETNIOWIACY z Mietniowa

KITKA z Istibanji - MACEDONIA

30 lipca - poniedziałek - g. 18.00

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

MAGURZANIE z Łodygowic

JAROSŁAWIAKI z Jarosławia

NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA

KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

31 lipca - wtorek - g. 18.00

COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK

KIJOM WORCI z Pisarzowej

BOJSZOWIANIE z Bojszów

PILSKO z Żywca

1 sierpnia - środa - g. 18.00

LIMANOWIANIE z Limanowej

HAJDUKI z Oświęcimia

ŁASTIWOCZKA z Przemkowa

I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

2 sierpnia - czwartek - g. 18.00

JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej

KURPIE ZIELONE z Białegostoku

JASIENICZANKA z Jasienicy

DOLANIE z Gilowic

INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN

3 sierpnia - piątek - g. 18.00

REGLE z Poronina

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

ONDRASZEK ze Szczyrku

SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

4 sierpnia - sobota - g. 17.00

VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA

ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa

RYBARZOWICE z Rybarzowic

WIERCHY z Milówki

ANDRYCHÓW z Andrychowa

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

5 sierpnia - niedziela - g. 17.00

SPOD KIKULI z Lalik

KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

ZBYRCOK z Juszczyna

KOTLINA z Osieka

KITKA z Istibanji - MACEDONIA

AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

 

Program występów – Estrada przy Placu św. Jakuba w Szczyrku:

28 lipca – sobota

11.00 – SERBIA

11.30 – WŁOCHY

29 lipca – niedziela

11.00 – MIETNIOWIACY

11.30 – UKRAINA

12.00 – MACEDONIA

30 lipca – poniedziałek

11.00 – BYSTRZYCA

11.30 – HISZPANIA

12.00 – TURCJA

31 lipca – wtorek

11.00 – INDIE

11.30 – MEKSYK

1 sierpnia – środa

11.00 – ŁASTIWOCZKA

11.30 – JAROSŁAWIAKI

2 sierpnia – czwartek

11.00 – JAKUBKOWIANIE

11.30 – KURPIE ZIELONE

3 sierpnia – piątek

11.00 – REGLE

11.30 – ZIEMIA MYŚLENICKA

12.00 – SERBIA

5 sierpnia – niedziela

11.00 – KASINIANIE-ZAGÓRZANIE

11.30 – ZIEMIA MYŚLENICKA

12.00 – INDONEZJA

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzeń na stronie internetowej: www.tkb.art.pl oraz https://www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej/

 

[MWZ]