• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Młodzi strażacy szkolą się i wypoczywają

01 Sie 2018

W dniach 27 lipca – 2 sierpnia br. na terenie bazy obozowej ZHP Hufiec Bytom w Kokotku koło Lublińca odbywa się obóz szkoleniowo – wypoczynkowy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych ochotniczych straży pożarnych z powiatu bielskiego.

Obóz wizytowali wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski, prezes zarządu oddziału powiatowego związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, komendant miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Zbigniew Mizera oraz komendant powiatowy PSP w Lublińcu bryg. Janusz Bula.

W trakcie spotkania śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski pochwalił młodzież za postawę i wybór takiej formy spędzania wolnego czasu, gdzie poza odpoczynkiem wiele obozowego czasu poświęcono na zajęcia ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym.

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz życzył obozowiczom, aby praca w strażackich mundurach była źródłem satysfakcji i powodem do dumy, a także podziękował kadrze i organizatorom obozu za swój wolny czas, który poświęcają na szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W trakcie obozu realizowanych jest wiele ciekawych zajęć, w trakcie których młodzież może poszerzyć wiedzę m.in. z zakresu pożarnictwa, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekologii. Po odpowiednim przeszkoleniu na obozie obowiązuje przestrzeganie musztry i regulaminu służby wewnętrznej w strażach pożarnych.

Poza zajęciami związanymi ze szkoleniem pożarniczym młodzież aktywnie wypoczywa zwiedzając okolice, a przy sprzyjającej pogodzie korzysta z plażowania i kąpieli w jeziorze.

JJ