• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
  • Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Międzynarodowe zmagania lekkoatletów zakończone!

11 Wrz 2018

W ubiegłym tygodniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne "Beskidy", w których udział wzięło ponad 100 sportowców z Niemiec, Słowacji i Polski.

Na stadionie lekkoatletycznym BBOSiR w Wapienicy w dniu 6 września 2018 r. odbyły się po raz drugi Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne „Beskidy”. W zmaganiach sportowych udział wzięło ponad 100 sportowców młodzieżowych z partnerskiego powiatu Rhein-Erft (Niemcy), miasta Namestovo (Słowacja), powiatu bielskiego reprezentowanego przez zawodników MKS Czechowice-Dziedzice oraz miasta Bielska-Białej reprezentowanego przez zawodników KS „Sprint” Bielsko-Biała.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali starosta bielski Andrzej Płonka, wicestarosta powiatu Rhein-Erft Bernhard Ripp oraz prednosta Miasta Namestovo Milan Rentka, którzy w swych wystąpieniach jednomyślnie wyrazili swą wielką radość z tak wspaniałej współpracy sportowej pomiędzy partnerskimi powiatami i miastem Namestovo. Spośród zaproszonych gości obecni byli także: wiceprzewodnicząca Komisji Promocji, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Dorota Nikiel, członek Zarządu Polskiego Związku Lekkoatletycznego Zbigniew Polakowski, prezes KS „Sprint” Bielsko-Biała Ryszard Chodorowski, dyrektor GOSiR Wilkowice Marek Kubica, dyrektor MOSiR Czechowice-Dziedzice Paweł Łękawa oraz delegacja oficjalna z partnerskiego powiatu Rhein-Erft m.in. specjalista ds. współpracy międzynarodowej Claudia Barleben, przedstawiciel Okręgowej Federacji Lekkoatletycznej Rhein-Erft Hans Albrecht.

Na starcie obserwowaliśmy przedstawicieli kategorii wiekowych U-16 (roczniki 2003-2004), U-18 (roczniki 2001 – 2002) oraz U-20 (1999 - 2000).

Najlepszymi zawodnikami z poszczególnych reprezentacji zostali:

- Juanina Mifuba (powiat Rhein-Erft),

- Julia Śliwa (Bielsko-Biała),

- Jakub Pająk (powiat bielski),

- Lubomir Zahumensky (Namestovo).

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z powiatu Rhein-Erft (358 pkt), na drugim Powiat Bielski (298 pkt), na trzecim miasto Namestovo (160 pkt) i na czwartym miejscu miasto Bielsko-Biała
(126 pkt).

Dekoracji dokonali: członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, wicestarosta powiatu Rhein-Erft Bernhard Ripp, prednosta Miasta Namestovo Milan Rentka oraz specjalista ds. sportu w Starostwie Powiatowym Czesław Pszczółka. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach pamiątkowe medale i dyplomy.

Szansę do rewanżu zawodnicy z powiatu bielskiego będą mieli za rok w powiecie Rhein-Erft, które będzie gospodarzem kolejnych Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych.

Organizatorem zawodów było Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Reportaż z Zawodów

Zobacz Reportaż

Komunikat Końcowy

Zobacz Komunikat