• CZECHOWICE-DZIEDZICE
 • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
 • BUCZKOWICE
 • PORĄBKA
 • SZCZYRK
 • JAWORZE
 • JASIENICA
 • KOZY
 • WILAMOWICE
 • WILKOWICE
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 100 lat niepodległości
 • 20 lat Powiatu
 • Dożynki
 • 1
 • 2
 • 3
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wielkie świętowanie w Wilamowicach

12 Wrz 2018

W pierwszy weekend września na stadionie LKS „Wilamowiczanka” odbyły się dwie imprezy: w sobotę - Obchody 200-lecia nadania praw miejskich Wilamowicom, w niedzielę - II Dożynki Gminy Wilamowice. Świętowanie rozpoczęto jubileuszem 60-lecia TKKF „Żywioł” oraz 70-lecia LKS „Wilamowiczanka”. Z tej okazji organizacje te przygotowały turnieje piłki nożnej i siatkowej. Niebywałą atrakcją okazał się mecz Księża - Policjanci zakończony wygraną Policjantów 5:1. Zebrani mogli także obejrzeć mecz LKS „Wilamowiczanka” Wilamowice - LKS „Zamek” Grodziec, o mistrzostwo klasy B, który wygrali gospodarze wynikiem 1:0. Po części sportowej na scenie wręczono jubileuszowe pamiątki i odznaczenia dla działaczy oraz sympatyków LKS „Wilamowiczanka” oraz TKKF „Żywioł”.

Podczas oficjalnej części starosta bielski Andrzej Płonka wraz z radnym Rady Powiatu w Bielsku-Białej Jerzym Kubikiem pogratulowali dotychczasowych osiągnięć klubom sportowym oraz wręczyli pamiątkową tabliczkę władzom klubu. W programie artystycznym nie zabrakło występu mażoretek „Nemezis. Do Wilamowic przybyli także przyjaciele z Żupanji - „Tamburaša zespołu Tomislav” z Chorwacji. W swoich regionalnych strojach zaprezentowali się w szerokim składzie ukazując folklor kultywowany w mieście partnerskim. Tuż po nich zebranych na LKS-ie do tańca zaprosił zespół „Pociąg Rock’n’Roll”, a gwiazda wieczoru MARKUS P bawił widownię i zaprosił do wspólnego śpiewania. Na zakończenie do późnych godzin nocnych można było szaleć przy dyskotece prowadzonej przed DJ Jaro i DJ Steve’a.

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/200-lecie-nadania-praw-miejskich-wilamowicom

----------------------------------------------------------------------------------------------

Natomiast w niedzielę odbyły się II Dożynki Gminy Wilamowice. Uroczyście burmistrz Wilamowic wraz z żoną przybyli bryczką po starostów dożynek Dorotę i Krzysztofa Nowaków. Goście bryczkami razem z Zespołem Regionalnym „Wilamowice” na rolniczej przyczepie udali się pod kościół, gdzie Orkiestra Dęta Wilamowice witała już delegacje rolników wraz z przedstawicielami wszystkich miejscowości gminy.

Wyjątkowa Msza Święta dożynkowa uświetniona została śpiewem zespołu chorwackiego „Tomislav”. Po Mszy nastąpiło uformowanie korowodu i przejazd na LKS „Wilamowiczanka”. Bielańskie, Hecznarowice, Dankowice, Kaniówek i Stara Wieś, gdzie zasiedli wyróżnieni rolnicy z rodziną, przedstawiciele organizacji działających na terenie poszczególnych miejscowości i zespoły regionalne. Na LKS-ie wszystkich przywitała Orkiestra Dęta z Wilamowic.Następnie na scenie powitano gości, burmistrz Marian Trela otworzył dożynki a ksiądz proboszcz poświęcił wieńce wykonane przez KGW z Gminy Wilamowice. Starościna dożynek Dorota Nowak uroczyście wręczyła burmistrzowi chleb dożynkowy, a starosta Krzysztof Nowak przewodniczącemu Rady Miejskiej wieniec wykonany przez KGW Wilamowice. Na scenie Zespół Regionalny „Wilamowice” przedstawił obrzęd dożynkowy ukazując proces od siewu do zbiorów, którego zakończeniem było wręczenie burmistrzowi wypieczonego chleba. Panie z KGW częstowały chlebem z tegorocznych zbiorów.

Następnie burmistrz wręczył na scenie wyróżnionym rolnikom honorowe dyplomy, wyróżnieni zostali: Dorota i Krzysztof Nowak z Wilamowic, Elżbieta i Stanisław Kubiczek z Pisarzowic,Tadeusz Lubański z Dankowic, Lidia i Eugeniusz Wójcik z Hecznarowic, Jolanta i Piotr Marszałek z Zasola Bielańskiego, Edyta i Andrzej Szczerbowscy z Dankowic Kaniówka, Klaudia i Dominik Ochman ze Starej Wsi Wyróżniona została także firma „Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.” za wspieranie rolników i organizacji społecznych z terenu Wilamowic. Danuta Kożusznik prezes Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku – Białej wręczyła medal „Zasłużony dla województwa Śląskiego” reprezentującemu firmę prezesowi Józefowi Gawlikowi będącemu jednocześnie prezesem Krajowej Rady Spółdzielczości. A Józef Gawlik z racji pełnionej funkcji wręczył wyróżnionym rolnikom medale wydane pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Po części oficjalnej na scenie zaprezentowali się: Zespół Regionalny „Tomislav” z Żupanji z Chorwacji, grupa seniorów “Hornosúčan” wraz z Dechovką „Kamarádi” z Hornej Sucy ze Słowacji, Zespół Regionalny „Echo” z Hecznarowic, Zespół Regionalny  „Pisarzowianki”, a zabawę taneczną poprowadził Zespół „New Transformation”.

Podczas całej imprezy nie zabrakło degustacji produktów regionalnych oraz pszczelarskich, wystawy maszyn rolniczych, a dla najmłodszych wesołego miasteczka.

Wilamowice wysoko podniosły poprzeczkę, panie z KGW przygotowały przepiękne dekoracje na terenie imprezy, a także na rondzie oraz wzdłuż drogi prowadzącej do LKS-u. Strażacy ze wszystkich miejscowości pilotowali wozy dożynkowe, a jednostka z Wilamowic dokonała zabezpieczenia trasy. Chętni rolnicy użyczyli swoich traktorów do korowodu, a także wzięli udział w wystawie maszyn rolniczych. Duży wkład w imprezę miał również Zespół Regionalny „Wilamowice” i Stowarzyszenie „Wilamowianie” oraz organizacje z całej gminy.

/Skrót artykułu i foto ze strony Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach/