• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja o zdrowiu psychicznym

25 Wrz 2018

Konferencja „Zdrowie Psychiczne – Wspólny temat”, którą zorganizowali wspólnie starosta bielski Andrzej Płonka i starosta cieszyński Janusz Król zgromadziła wielu specjalistów, lekarzy, samorządowców i osoby zainteresowane tym tematem. Gości honorowymi spotkania byli prof. hab. nauk medycznych Małgorzata Janas – Kozik specjalista psychiatrii dzieci młodzieży, kierownik Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także członek zespołu ds. zdrowia psychicznego , który opracowuje obszerną informację na temat przebiegu prac nad przygotowaniem rekomendacji dla Ministra Zdrowia dotyczących poprawy opieki nad dziećmi i młodzieżą w lecznictwie psychiatrycznym i w obszarze uzależnień oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król .

Wiceminister Z. Król przedstawił zebranym informację o założeniach i celach pilotażu, w którym udział bierze Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ w Bielsku – Białej Olszówce i Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

Prelegenci omawiali pierwsze doświadczenia związane z przygotowaniem i wdrożeniem programu pilotażowego w zakresie wprowadzenia modelu zintegrowanej opieki psychiatrycznej na terenie powiatów subregionu południowego województwa śląskiego.

Głos zabrali: Czesław Płygawko dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, psychiatra Andrzej Kłoda, Lucyna Łagowska dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Bielsku – Białej, Marek Moszczak prezes Zarządu PZOL – Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim oraz Agnieszka Pawełko specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego, Sabina Micorek psychiatra dziecięcy i Ryszard Odrzywołek dyrektor Szpitala Pediatrycznego.

Konferencję prowadziły Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu Bielskiego i Maria Cieślar wicestarosta cieszyński.

/Więcej w październikowym numerze „Mojego Powiatu”./

/Tekst i foto: A. Macher/