Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic śladami św. Andrzeja Boboli

Dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, ukazała się nowa pozycja książkowa, autorstwa Jerzego Gizy pt. "Śladami św. Andrzeja Boboli po Czechowicach-Dziedzicach."

Książka opisuje wydarzenia związane z przywiezieniem relikwii Świętego do Dziedzic, które miały miejsce 11 czerwca 1938 roku. Wówczas na obecnym Placu Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza święta. Informacje historyczne zostały wzbogacone licznymi zdjęciami. Jest także wiele reprodukcji prac artystycznych (rysunki, rzeźba, malarstwo na szkle, origami, etc.) poświęconych Świętemu, jego życiu i męczeństwu.

Publikacja liczy 220 stron i posiada miękką okładkę. Jej nakład to 200 szt. egzemplarzy, a cena wynosi 38,00 zł. Dostępna jest w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic (budynek MDK) oraz w Księgarni na Lesisku w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Kolejowa 7.

Książka będzie prezentowana i dostępna do kupienia podczas wykładu p. Jacka Cwetlera i p. Jerzego Gizy o św. Andrzeju Boboli - Patronie Miasta Czechowice-Dziedzice, który zostanie wygłoszony w dniu 18 czerwca 2018 r. o godz. 18:30 w Piwnicy Muz Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 42.

Szczegóły w załączniku.