Świąteczny Konwent Wójtów i Burmistrzów

20 Gru 2018

W dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbył się ostatni w tym roku Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego, który otworzył starosta bielski Andrzej Płonka. Obecni byli: członek zarządu powiatu Stanisław Pięta, sekretarz powiatu Halina Kopeć. wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wójt gminy Buczkowice Józef Caputa, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, przedstawiciel Urzędu Gminy Jasienica Katarzyna Furnari, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Kozy Jacek Kaliński, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek, burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz wójt gminy Wilkowice Janusz Zemanek. Główny temat spotkania dotyczył podsumowania współpracy powiatu i gmin w realizacji zadań publicznych w 2018 r. Rozmawiano również o sprawach bieżących oraz planach noworocznych. Była to także okazja do złożenia sobie  życzeń i podzielenia się opłatkiem. Uczestników konwentu odwiedzili kolędnicy ze Szczyrku wraz z kapelą góralską "Ho, ho, ho", prowadzoną przez Dorotę Laszczak. Wspólnie zagrali i zaśpiewali, wprowadzając wszystkich w miły, świąteczny nastrój. „Na szczynście, na zdrowie, na to Boże Narodzenie. Byście byli zdrowi, weseli, jak w niebie anieli cały rok” – życzyli samorządowcom powiatu bielskiego.

Tekst i foto: Magdalena Wróbel-Zyzańska