• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

UWAGA!
Z przyczyn technicznych dyżur Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Gminie Szczyrk zostaje przeniesiony z dnia 14 stycznia 2019 r. (poniedziałek) na
16 stycznia 2019 r. (środa) godz. 9:00 – 13:00

Światełko Pokoju w Starostwie Powiatowym

24 Gru 2018

W adwentowe czuwanie od 28 lat wpisuje się akcja Betlejemskiego Światło Pokoju, zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku, a od 1991 roku realizowana w polskiej rzeczywistości przez harcerzy ZHP. Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Naszą harcerską misją, która łączy nas wszystkich jest zaniesienie tego Światła do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało – powiedzieli młodzi harcerze podczas przekazania Światła Pokoju staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce.

J.J.