Sukcesy młodych skoczków z powiatu bielskiego

08 Sty 2019

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków rozegrane zostały pierwsze tej  zimy zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej.Najlepsi na obiekcie HS-44 okazali się zawodnicy z Beskidów. Wśród Juniorek zwycięstwo odniosła Sara Tajner z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, natomiast w kategorii Junior E triumfował Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra.

Z kolei 7 stycznia 2019 roku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbył się drugi dzień zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Po raz kolejny w kategorii Junior E bezkonkurencyjny okazał się Kacper Tomasiak. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra lądował najdalej zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii i po skokach na odległość 45,5 oraz 42,5 metra o prawie 10 punktów pokonał Mikołaja Wantuloka z WSS Wisła (44 i 39,5 m). Podium uzupełnił klubowy kolega Tomasiaka – Tymoteusz Dyduch, który uzyskał 41,5 oraz 40,5 metra.

Wyniki na HS-44:

Junior E

1. Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra)
  2. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)
  3. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)

Juniorki

1. Sara Tajner (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  2. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
  3. Amelia Polanowska (AZS Zakopane)

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w kategorii Kobiety stanęła Kamila Karpiel. Zawodniczka zakopiańskiego AZS-u w pierwszym konkursie uzyskała 69,5 metra, w drugim wylądowała dwa metry dalej i tym samym pewnie zwyciężyła w zawodach

Obok niej na podium stanęły Czeszka Zdeńka Pesatova oraz Kinga Rajda ze Szczyrku.

/źródło: skijumping.pl/