XII Puchar Magurki

13 Lut 2019

Centrum narciarstwa biegowego na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym, gminie Wilkowice było miejscem rozgrywania XII Pucharu Magurki w biegach narciarskich otwartych „Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg”.

Zawody zaliczane były do pucharu polski PZN amatorów w biegach narciarskich.

Cel imprezy od lat jest niezmienny i jest nim m. in. krzewienie masowej kultury fizycznej, popularyzacja biegów i turystyki narciarskiej oraz promocja tej części Beskidu Małego.

Bardzo dobrze przygotowana była trasa biegu poprowadzona w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej. Przygotowana była ratrakiem. Start i meta znajdowały się na polanie koło budynku zaplecza socjalno-sędziowskiego na Magurce Wilkowickiej obok schroniska PTTK.

Nad bezpieczeństwem startujących czuwała grupa ratownictwa medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej z Bystrej. W zawodach udział wzięło ponad 140 uczestników, wśród których najmłodsza zawodniczka urodziła się w 2013 roku, zaś najstarszy zawodnik w 1945 roku.

W kategorii 7 zwyciężyła Justyna Połącarz z Bielska – Białej i Jakub Pawlik z Wilkowic, w kat. 8 Martyna Mandok z Wilkowic i Antoni Trzebuniak z Juszczyny, w kat. 9

Maria Jakubiec z Wilkowic i Artur Bozek z Buczkowic. Zawodników klasyfikowano również w klasyfikacji open.

Na mecie zawodów puchary i medale zawodnikom wręczali wójt gminy Wilkowice Janusz Zemanek i Przewodniczący Rady Marcin Kwiatek.

J.J.