• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury

Wystartowała Liga Żaków

04 Mar 2019

Turniejem rozegranym w hali SP nr 1 w Czańcu rozpoczęła się kolejna – siedemnasta już – edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej.

O Puchar Starosty Bielskiego powalczy w niej 5 drużyn z rocznika 2008: LKS Czaniec, KS Bestwinka, LKS „Drzewiarz” Jasienica, LKS ”Pasjonat” Dankowice i GLKS Wilkowice, który bronił będzie tytułu najlepszej drużyny sprzed roku.

– Powiatowa Liga Żaków rozpoczęła rozgrywki przed 17 laty. Uczestniczyło w niej wielu piłkarzy występujących później w różnych ligach. Najbardziej znanym z nich jest Maciej Sadlok, grający obecnie w Wiśle Kraków – mówił podczas otwarcia zawodów specjalista ds. sportu w bielskim Starostwie Czesław Pszczółka, który Powiatową Halową Ligę Żaków od lat sprawnie organizuje i przeprowadza.

Każda z grających w lidze drużyn jest organizatorem jednego turnieju. Kolejne odbędą się: 9 marca w Hali Sportowej w Kaniowie, 16 marca w Hali Sportowej w Jasienicy, 23 marca w Hali Sportowej przy SP w Pisarzowicach i 30 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wikowicach.

Mecze:

LKS Czaniec – LKS ”Pasjonat” Dankowice 1:1