Dobry występ młodych badmintonistów

13 Mar 2019

W Suchedniowie odbył się turniej Puchar Gór Świętokrzyskich, zaliczany do turniejów Grand Prix. Tradycyjnie dobrze wypadli młodzi zawodnicy z Beskidzkiego Klubu Badmintonowego SET z Mazańcowic. W kategorii U9 Ala Dubiel wywalczyła srebrny medal, a w U11 Maksymilian Piekarczyk medal brązowy. Tuż za podium uplasowali się Karol Dubiel i Tymoteusz Wiercigroch.

W kategorii Młodzika bezkonkurencyjna okazała się Julia Piwowar, która zwyciężyła w grze pojedynczej. Do kolekcji dołożyła także dwa medale brązowe: w grze mieszanej z Michałem Szczypką i w grze podwójnej z Katarzyną Kisielewską (UKS Hubal Białystok). Michał zdobył także brązowy medal w grze pojedynczej. Niewiele zabrakło do pozycji medalowej Michałowi i Jackowi Toczkowi w grze podwójnej.

Trenerami zawodników są Małgorzata i Bartosz Pietryja.

JJ