• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury
  • Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach!

Turniej o bezpieczeństwie ruchu

27 Mar 2019

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej  i Gminy Jasienica.

Zmagania uczniów rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał przejechać na rowerze po skomplikowanym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego. Na końcu każda z drużyn musiała się wykazać praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niepokonani okazali się przedstawiciele gospodarzy czyli Szkoła Podstawowa w Mazańcowicach, którzy triumfowali w obu grupach wiekowych. Drugie miejsca również w obu grupach wiekowych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować nasz powiat w etapie okręgowym.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztofa Stankiewicza. Gratulacje zwycięskim drużynom złożyła także w imieniu Starosty Bielskiego Barbara Adamska Członek Zarządu Powiatu Bielskiego.

JJ

Na zdjęciu: Członek Zarządu  Barbara Adamska ( w środku)  ze zwycięską drużyną