Zgromadzenie Ogólne ZPP

04 Kwi 2019

Od wczoraj trwa w Warszawie Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Płonki, starosty bielskiego.

Obchody zostały połączone z jubileuszowymi obchodami XX-lecia powiatów.

Podczas spotkania zaplanowano uroczyste podsumowanie rankingu powiatów z wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych powiatowych samorządów. Powiat Bielski w tej klasyfikacji zajął prestiżowe czwarte miejsce. To szczególny sukces i wysokie wyróżnienie oraz najlepszy wynik w województwie śląskim. Przez cały rok 2019 możemy posługiwać się zaszczytnym tytułem „Laureat Rankingu Powiatów 2018”.

W porządku obrad znalazły się takie punkty jak sprawozdanie z wykonania budżetu ZPPP za rok 2018, uchwała dotycząca wysokości i terminu płatności składek członkowskich, projekt budżetu na rok bieżący, założenia programowe Związku, zmiany Statutu, dyskusja programowa.

Drugi dzień obrad to panel dyskusyjny dotyczący partnerstwa publiczno - prywatnego, Strategia Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019 - 2023 oraz sprawy bieżące istotne dla samorządów powiatowych.

Związek Powiatów Polskich z okazji dwudziestej rocznicy powstania samorządu powiatowego wydał jubileuszowy numer „Dziennika Warto Wiedzieć”, w nim przypomnienie historii powstania Związku Powiatów Polskich, refleksje prof. Jerzego Buzka, prezesa Rady Ministrów w latach 1997 – 2001, wywiady z prezesami Zarządów wszystkich kadencji ZPP i wspomnieniowa fotogaleria. Został również opracowany wzór raportu o stanie powiatu.

Szczegółowe informacje z gali wręczenia dyplomów, nagród i wyróżnień wiodącym samorządom powiatowym - już wkrótce na stronie www.powiat.bielsko.pl. Zachęcamy do lektury!

/A. Macher/