• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury
UWAGA!
Informujemy, iż od dnia 01 kwietnia 2019 r. dyżury punktów
nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Bielskim
przypadające w dni wolne od pracy nie będą odpracowywane.

Uhonorowano najlepsze powiaty w kraju - 4 miejsce powiatu bielskiego

05 Kwi 2019

. Przedstawiciele najaktywniejszych gmin, powiatów oraz miast na prawach powiatu odebrali nagrody i dyplomy. Związek Powiatów Polskich wręczył je tym, którzy zajęli najwyższe pozycje w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów – edycja 2018.

Uhonorowanie odbyło się 3 kwietnia br. w Warszawie podczas uroczystej gali będącej częścią Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Puchary i statuetki wręczał Prezes Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka jednocześnie starosta bielski.

Uhonorowano także „liderów wśród liderów”, czyli te jednostki samorządu terytorialnego, które uzyskały największy procentowy udział realizacji kategorii zawartych w Rankingu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Laureatów oraz wszystkich zgromadzonych zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej edycji rankingu. Rywalizacja już ruszyłapodsumowuje Andrzej Płonka, prezes Zarządu ZPP, starosta bielski (woj. śląskie).

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich

Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok.

Tym bardziej cieszy wysoka - czwarta pozycja w rankingu powiatów powyżej 120 tyś mieszkańców naszego bielskiego powiatu. Dodajmy także, że w rankingu najlepszych gmin miejskich i miejsko – wiejskich trzecie miejsce w kraju zajęła gmina z powiatu bielskiego Czechowice – Dziedzice. Gratulujemy.

J. Jesionka