Skoczek narciarski Kuba Wolny w Starostwie Powiatowym

12 Kwi 2019

Jakub Wolny to reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra, przede wszystkim reprezentant Polski,  indywidualny i drużynowy mistrz świata juniorów z Val di Fiemme 2014. Ostatni  sezon zimowy był najlepszym w karierze 24 letniego skoczka narciarskiego. Pod okiem trenera Stefana Horngachera  zrobił duży postęp i jest wielką nadzieją polskich skoków na kolejne lata.

W okresie przedświątecznym był gościem w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej. Spotkał się ze Starostą Bielskim Andrzejem Płonką, Przewodniczącym Rady Janem Borowskim oraz specjalistą ds. sportu Czesławem Pszczółką.  Na spotkanie przybył ze swoim pierwszym klubowym trenerem Jarosławem Koniorem i Prezesem  klubu z Bystrej Zbigniewem Banetem, a więc z osobami mającymi wielki wkład w rozwój Jego talentu i … kariery.

W minionym sezonie Kuba Wolny pokazał niesamowity potencjał na skoczniach mamucich. Kilka razy ustanowił nowy rekord życiowy, a ten ostatni z Planicy wynosi 237,5 metra. To właśnie na mamutach wywalczył najlepsze w karierze miejsce w konkursach PŚ (6. pozycja w Oberstdorfie i 4. lokata w Vikersund). Był bardzo mocnym punktem drużyny w wygranych przez Biało-Czerwonych zmaganiach zespołowych w Pucharze Świata w Wiśle, Willingen i Planicy.

Starosta Bielski pogratulował młodemu skoczkowi osiągnięć sportowych, życząc w przyszłości stałego rozwoju, progresu, który pozwoli sięgnąć po medal olimpijski na najbliższej Olimpiadzie Zimowej w Pekinie. Przewodniczący Rady Powiatu podziękował zawodnikowi z klubu w Bystrej za piękne promowanie na arenach sportowych świata naszego powiatu bielskiego.

Władze samorządowe przekazały również J. Wolnemu specjalną nagrodę Starosty Bielskiego.

Przy okazji spotkania z niezwykle miłym, uśmiechniętym, zdystansowanym do siebie i swoich sukcesów zawodnikiem młody skoczek narciarski deklarował, że już rozpoczął treningi do kolejnego sezonu zimowego, nie wykluczył, że co najmniej raz pobije swój rekord życiowy w długości skoków, że skakanie to jego zawód, a przede wszystkim wielka pasja której oddaje się bez reszty. O nowym trenerze kadry skoczków Michale Doleżalu powiedział, że to najlepszy z możliwych wyborów, a dla zawodników jest jak ojciec, a jak jest taka potrzeba to jest dla nich dobrym … bratem.

Na zakończenie spotkania Kuba wyraził radość, że jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego SZCZYRK i  że dane jest mu  reprezentować beskidzki klub z pięknego powiatu bielskiego.

Jarosław Jesionka