Na Jasnej Górze

16 Kwi 2019

Samorządowcy powiatu bielskiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej na czele z ze starostą bielskim Andrzejem Płonką, a także wójtowie i radni miast i gmin powiatu bielskiego 12 kwietnia przybyli do Klasztoru na Jasnej Górze.

Niezmiennie, od wielu lat przyjeżdżają do Czarnej Madonny, by podziękować za miniony rok i zawierzyć wszystkie problemy, trudne sprawy i bolączki dnia codziennego Pani Jasnogórskiej.

W okresie Wielkiego Postu dziękowano za wiarę, za rodziny, za Polskę, za dokonania Małej Ojczyzny. Proszono o opiekę, umocnienie duchowe i niestrudzone siły do dalszej pracy na rzecz wspólnot lokalnych.

Modlono się także za rodziny, sprawy osobiste oraz w intencji zmarłych samorządowców.

Mszy świętej dla pielgrzymów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej przewodniczył ks. prałat Krzysztof Ryszka emerytowany proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Bielsku – Białej. W homilii zaakcentował troskę o dobro Ojczyzny i sprawy bliźnich, które są o wiele ważniejsze od panującego powszechnie aktywizmu, niszczącego naszą wrażliwość i empatię.

/A. Macher/