Wielkanocny kiermasz dla Szpitala Pediatrycznego

17 Kwi 2019

Funkcjonariusze bielskiego Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Cieszynie wspólnie z Fundacją na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego zorganizowali w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej kiermasz wielkanocny.

Fundacja, której głównym celem działalności jest podejmowanie inicjatyw w celu poprawy infrastruktury oraz zakupu sprzętu i aparatury medycznej dla dziecięcego szpitala współpracuje z Zakładem karnym już od wielu lat.

Szpital ma wspaniały personel - lekarze i pielęgniarki to profesjonaliści, którzy z powodzeniem dbają o zdrowie i życie trafiających do szpitala dzieci. Jednak z uwagi na niedofinansowanie i złą wycenę procedur medycznych z zakresu pediatrii potrzebuje on wsparcia. Dlatego zrodził się pomysł powołania do życia Fundacji "Razem dla Dzieci", której zadaniem jest poszukiwanie funduszy, dzięki czemu wzbogaci się aparatura medyczna szpitala i poprawią się warunki leczenia małych pacjentów oraz warunki pobytu w szpitalu rodziców chorych dzieci tłumaczy prezes Fundacji Małgorzata Szwed, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Kiermasz odwiedzi także niecodzienny gość Jakub Wolny, skoczek narciarski, członek klubu LKS Klimczok Bystra, reprezentant Polski,  indywidualny i drużynowy mistrz świata juniorów z Val di Fiemme 2014, który wspólnie z prezesem klubu Zbigniewem Banetem i dyrektorem SMS Szczyrk Jarosławem Koniorem złożył wizytę staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce i przewodniczącemu Rady Powiatu Janowi Borowskiemu.

/A.M/