• Londzin

Samorządowcy u Prezydenta

06 Cze 2019

W Dniu Samorządu Terytorialnego Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w Belwederze członków Zarządu Związku Powiatów Polskich. Delegacji przewodniczył Prezes ZPP jednocześnie starosta bielski Andrzej Płonka.

Panu Prezydentowi została wręczona okolicznościowa Statuetkę Jubileuszu XX-lecia ZPP.

W dalszej części spotkania przedstawiciele ZPP podkreślili znaczenie powiatów w świadczeniu ważnych usług społecznych. Wspomnieli także i o tym, że 20 lat temu powstał Związek Powiatów Polskich. Zaprezentowali jego cele i idee przyświecające działalności.

Przedstawiciele ZPP podziękowali Panu Prezydentowi za powołanie zespołu ds. przeglądu prawa ustrojowego samorządu terytorialnego, w którego pracach uczestniczą przedstawiciele powiatów. Członkowie Zarządu ZPP prosili również Pana Prezydenta o objęcie patronatu nad pracami mającymi na celu opracowanie nowego systemu dochodów jednostek samorządu terytorialnego.

JJ

foto: archiwum ZPP