• Londzin

Julia Piwowar trzecią zawodniczką Mistrzostw Polski

18 Cze 2019

Zawodniczka Beskidzkiego Klubu Badmintona SET z Mazańcowic Julia Piwowar  wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej Młodziczek podczas Mistrzostw Polski w Badmintonie, jakie rozgrywane były w Mysłowicach. W pierwszej rundzie Julia pokonała zawodniczkę z AZSUŚ Katowice Zuzannę Jarosz 21:12; 13:21; 21:7. W drugiej rundzie nie dała szans przeciwniczce z SKB Suwałki Natalii Lenczewskiej wygrywając 21:11; 21:16. W ćwierćfinale Julia zwyciężyła imienniczkę z Hubala Białystok Julię Stankieiwcz 21:18; 21:19. W półfinale dopiero napotkała opór późniejszej złotej medalistki Dominiki Gajdy z Kędzierzyna-Koźla. Brązowy medal bardzo cieszy, ale niedosyt zawsze pozostanie - podsumowuje trener Bartosz Pietryja.

J.J.