• Londzin

Dni otwarte bielskiego pogotowia

25 Cze 2019

Z udziałem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki i Przewodniczącego Rady Powiatu w Bielsku – Białej Jana Borowskiego  obchodzono tegoroczne dni otwarte Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Kilkaset dzieci odwiedziło  siedzibę BPR przy ul. E. Plater w Bielsku-Białej. W programie były zabawy i konkursy, a także zwiedzanie dyspozytorni. Zainteresowanie  pracą pogotowia było ogromne. Liczne zorganizowane grupy dzieci i młodzieży mogły zobaczyć wyposażenie ambulansu ratownictwa medycznego i dyspozytornię. Dodatkowe atrakcje pojawiły się dzięki uprzejmości straży pożarnej (rozkładanie drabiny w wozie bojowym) i GOPR (wspinaczka na specjalnej ściance).

Ratownicy i animatorzy zabawy  poprzez naukę i zabawę przypominali numery alarmowe służb oraz pokazywali, jak prawidłowo zareagować, gdy komuś dzieje się coś złego. Jednym z punktów programu był konkurs plastyczny „Ratownictwo w oczach dziecka”.

W samym otwarciu edukacyjnej  zabawy uczestniczyli również członkowie Zarządu Powiatu: Barbara Adamska i Dorota Nikiel.

JJ