Strażackie manewry

25 Cze 2019

W Hecznarowicach miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym zorganizowały V Manewry Ratownicze OSP pod patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki i Burmistrza Wilamowic Mariana Treli.

W manewrach wzięło udział 16 jednostek OSP z województw Małopolskiego I Śląskiego w tym osiem z powiatu bielskiego.

Każda z drużyn miała do wykonania 10 zadań jak np: awantura w lesie, topielec w zbiorniku wodnym, wypadek samochodowy, pożar w piwnicy czy katastrofa budowlana.

Mimo, że zawody miały charakter edukacyjno - poznawczy, wymiany doświadczeń czy integracyjny to z przyjemnością odnotujmy wysokie lokaty w końcowej klasyfikacji drużyn OSP z powiatu bielskiego: II miejsce OSP Kaniów, V miejsce OSP Czaniec , VII miejsce druhowie z Bestwiny.

Strażackim manewrom przyglądali się m. in. członkowie Zarządu Powiatu Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor oraz radni powiatowi: Grzegorz Gawęda i Łukasz Pasierbek.

Jesionka