„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Lipcowy konwent Wójtów i Burmistrzów

25 Lip 2019

Lipcowy Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego  odbył się w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej.

Motywem przewodnim spotkania było omówienie tematów związanych z realizacją przez Gminy zadań w zakresie ochrony powietrza. W tym aspekcie podjęto również temat nowych technologii w zakresie utylizacji osadów wytwarzanych  w procesie oczyszczania wody w oczyszczalniach ścieków. Problem ten będzie kontynuowany na kolejnych posiedzeniach Konwentu.

Jerzy Siodłak - Naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR z kolei przedstawił szczegółowo zadania ratunkowo – prewencyjne prowadzone przez tą jednostkę na terenie zarówno powiatu bielskiego jak i całego regionu. Wójtowie i burmistrzowie zadeklarowali finansowe wsparcie dla beskidzkiego GOPR-u.

Kolejnym obszarami tematycznymi analizowanymi na Konwencie były:

- rządowe dopłaty dla przewoźników na uruchamianie nowych linii komunikacyjnych

- gospodarka śmieciowa i zaopatrzenie w wodę

- opieka nad zwierzętami

- potencjalnie malejące z wpływy z podatku PIT

Ostatnim akcentem spotkania była informacja Andrzeja Wysogląda Prezesa BARTNIKA na temat organizacji XXXVII Ogólnopolskich Dni Pszczelarza, które odbędą się w Bielsku – Białej. Na tej największej w kraju imprezie pszczelarskiej będzie możliwość promocji naszych gmin i pszczelarzy zamieszkujących powiat bielski.

Kolejne posiedzenie Konwentu odbędzie się 30 lipca br z udziałem prezydenta miasta Bielsko -  Biała Jarosława Klimaszewskiego. Będzie to okazja do wypracowania wspólnego stanowiska w wielu newralgicznych obszarach dla funkcjonowania naszego powiatu i miasta Bielsko – Biała.

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego prowadził starosta bielski Andrzej Płonka, a w posiedzeniu uczestniczyli również: wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członkowie  Zarządu Powiatu Barbara Adamska i Dorota Nikiel  oraz sekretarz powiatu Halina Kopeć.

JJ