Już we wrześniu ruszy projekt MAMBA !

26 Sie 2019

alt

Projekt MAMBA obejmuje swoim działaniem dziewięć regionów Europy dotkniętych zmianami demograficznymi, oszczędnościami budżetowymi i innymi wyzwaniami społeczno-ekonomicznymi.

W ramach projektu wdrożone zostaną różne nowe formy organizacji transportu regionalnego i lokalnego takie jak centra mobilności, wspólne użytkowanie samochodów na obszarach wiejskich. W przypadku Powiatu bielskiego za najważniejsze potrzeby inwestycyjne uznaje się rozwój sieci dróg i połączeń komunikacyjnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców na terenie Powiatu bielskiego wdrożony został projekt MAMBA, w ramach którego realizowane będą dwa zadania:

1. przeprowadzenie programu pilotażowego w postaci organizacji transportu na żądanie, który pomoże w uzyskaniu opinii użytkowników czy nowoczesne formy transportu mogą zostać wykorzystywane w celu zwiększenia połączeń komunikacyjnych powiatu;
  2. utworzenie internetowego Centrum Mobilności Powiatu bielskiego cmpb.pl, gdzie zostaną umieszczone informacje dotyczące rodzajów transportu umożliwiających poruszanie się po terenie Powiatu bielskiego.

Na czym polega przeprowadzenie programu pilotażowego transport na żądanie?

Usługa „Transport na żądanie” to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji powiatu bielskiego. Ułatwi mieszkańcom peryferyjnej części Gminy Wilkowice w dostępie do komunikacji miejskiej (linia nr 2 Mikuszowice Stalownik-Osiedle Kopernika). Pasażerowie po zgłoszeniu potrzeby skorzystania z usługi transportowej mogą zamówić BEZPŁATNĄ realizację konkretnego kursu na linii funkcjonującej w ramach systemu transportu na żądanie. W przypadku braku zamówienia ze strony użytkowników kurs nie odbywa się.

Gdzie będzie przeprowadzany program pilotażowy?

Program pilotażowy przeprowadzany będzie na terenie Gminy Wilkowice, na trasie w kierunku Wilkowice Granica – Mikuszowice Stalownik oraz Mikuszowice Stalownik-Wilkowice Granica.

Oznakowany autobus zatrzymywać się będzie na następujących przystankach:

1. Wilkowice Granica
  2. Wilkowice Górne Huciska
  3. Wilkowice Górne
  4. Wilkowice Sklep
  5. Wilkowice Strażnica
  6. Wilkowice Skrzyżowanie
  7. Wilkowice Sanatorium
  8. Bielsko-Biała Mikuszowice Stalownik

Do kogo skierowany jest projekt?

Dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą chęć skorzystania z usługi transportowej.

Kiedy będzie przeprowadzony program pilotażowy?

Program funkcjonować będzie w okresie wrzesień 2019-marzec 2020. Oznakowany autobus na żądanie będzie do dyspozycji od poniedziałku do piątku w ramach 18 kursów. Rozkład odjazdów oraz Regulamin Transportu na żądanie dostępny są na stronie www.cmpb.pl w zakładce Transport na żądanie.

Jak zamówić usługę transportową?

Aby zamówić kurs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Centrum Mobilności Powiatu bielskiego www.cmpb.pl lub skontaktować się z naszym dyspozytorem pod nr tel. 33 81 36 989 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Projekt MAMBA współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg region Morza Bałtyckiego, Priorytet 3 „Zrównoważony Transport”. Realizacja projektu trwa od października 2017 do września 2020r. Udział w projekcie bierze 15 partnerów z sześciu krajów, w tym: Dania, Niemcy, Polska, Łotwa, Finlandia i Szwecja.

Więcej na temat projektu dowiesz się na stronie internetowej www.mambaproject.eu

Partnerzy projektu:

1. Diakonia Schleswig Holstein, Niemcy (Lider projektu)
  2. Międzynarodowe Centrum Badań Nordregio, Szwecja
  3. Uniwersytet Nauk Stosowanych w Vidzeme, Łotwa
  4. Vidzeme Planning Region, Łotwa
  5. Region Ploen, Niemcy
  6. Region Cuxhaven, Niemcy
  7. Regionalna Rada Południowej Ostrobothni, Finlandia
  8. Centrum Rozwoju Technologii Zdrowia Południowej Ostrobothni, Finlandia
  9. Regionalna Rada Północnej Karelii, Finlandia
  10. Gmina Vejle, Dania
  11. Gmina Trelleborg, Szwecja
  12. Powiat Bielski, Polska
  13. Regionalna Agencja Rozwoju w Bielsku-Białej, Polska
  14. Instytut Ochrony Klimatu, Energii i Mobilności, Niemcy
  15. Urząd Administracji Transportu Drogowego, Łotwa

Kontakt:

Centrum Mobilności Powiatu bielskiego:

www.cmpb.pl

Lider projektu:

Diaconia Schleswig Holstein Doris Scheer Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.