Bestwina z nowym obiektem sportowym !

03 Wrz 2019

Na stadionie LKS Bestwina dokonano uroczystego otwarcia nowego kompleksu lekkoatletycznego. Wydarzenie to wzbudziło wiele emocji wśród całej społeczności lokalnej gminy, bowiem głosy o potrzebie powstania takiego obiektu pojawiały się już od dawna.

W dniu 5 kwietnia br. została podpisana umowa z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie 50% inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jej wartość calkowita to 800 tys. zł. Budowę zrealizowała w okresie od maja do sierpnia 2019 r. firma SOLID-STET ze Szczecina. Wśród gości przybyłych na uroczystość nie zabrakło: wiceministra sportu i turystyki Jana Widery, członka zarządu powiatu Doroty Nikiel, radnych powiatowych: Grzegorza Gawędy, Jana Stanclika oraz Łukasza Pasierbka, radnych gminnych, przedstawicieli lokalnych klubów sportowych, dyrektorów gminnych szkół podstawowych oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Wiceminister sportu i turystyki Jan Widera podziękował władzom gminy za skorzystanie z możliwości dofinansowania obiektu oraz wyraził zadowolenie, iż gmina Bestwina dostrzega potrzebę kształtowania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Był pod wrażeniem, że gminie tak szybko udało się zrealizować inwestycję, bowiem projekt budowy bieżni mógł zostać wykonany do końca października. Dorota Nikiel w imieniu starosty bielskiego Andrzeja Płonki przekazała życzenia dla mieszkańców gminy, by cieszyli się nowym kompelksem sportowym i często z niego korzystali, aby zawsze tętnił życiem. Wyraziła zadowolenie, że powiat bielski wzbogacił się o kolejny, nowoczesny obiekt sportowy, który z pewnością zaowocuje w przyszłości podniesieniem kondycji fizycznej wśród społeczności lokalnej, a być może także nowymi mistrzami lekkoatletycznymi. Wójt Artur Beniowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji oraz podkreślił, że obiekt już teraz jest uczęszczany przez zarówno młodszych, jak i starszych bestwinian, a będzie czuł się zaszczycony jeśli posłuży również mieszkańcom innych miejscowości powiatu bielskiego.

Następnie, przy dźwiękach popularnego utworu „We are the champions”, symboliczną wstęgę otwierającą nowy obiekt przecięli: członek zarządu powiatu Dorota Nikiel, wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski oraz przewodniczący rady gminy Bestwina Jerzy Stanclik. Inauguracji pierwszych zmagań lekkoatletycznych na bestwińskim stadionie dokonała młodzież z gminnych szkół podstawowych, biorąc udział w tzw. „sztafecie przyjaźni”.

Nowo powstały obiekt składa się z bieżni o długości 400 m, posiadającej 4 tory o nawierzchni poliuretanowej. Dodatkowo, znajdują się na nim stanowiska do skoku w dal, wzwyż oraz pchnięcia kulą wraz z wyposażeniem w bloki startowe, płotki, materac do skoku wzwyż oraz kule do pchnięcia. Kompleks jest ogólnodostępny i mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu bielskiego.

Tekst i foto: Magdalena Wróbel-Zyzańska