Warsztaty teatralne w Szczyrku - zakończone!

02 Paź 2019
alt

W miniony weekend 27 – 29 września w Szczyrku odbywały się bezpłatne warsztaty teatralne dla instruktorów teatralnych i nauczycieli ze szkół powiatu bielskiego.

Warsztaty teatralne organizowane przez Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, były ostatnim działaniem w ramach projektu pn. "Edukacja kulturalna mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska –Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Trzydziestu nauczycieli i instruktorów teatralnych z Polski oraz Czech kształciło się w Szczyrku pod okiem wybitnych specjalistów teatralnych w następujących tematykach: Krystyna Fuczik - „Muzyka w teatrze”, Lucyna Kozień - „Tworzenie według określonych zasad konstrukcji scenariusza pt. „Aż tu nagle”, Włodzimierz Pohl – „Teatralne abecadło” oraz „Zabawa w teatr” oraz Halina Kubisz-Muła – „Słowa, słowa, słowa...”. Celem organizowanych warsztatów była m.in. edukacja kulturalna mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza, aktywizacja środowisk społeczno-kulturalnych, gromadzenie i systematyzowanie doświadczeń w zakresie wychowania przez sztukę, nawiązanie kontaktów szkoleniowych i interpersonalnych wśród instruktorów oraz pracowników instytucji kulturalno-oświatowych pogranicza polsko-czeskiego.

Uczestników odwiedziły Dorota Nikiel członek Zarządu Powiatu, Helena Byrdy-Przybyła radna Rady Powiatu, Sabina Bugaj dyrektor MOKPiI Szczyrk oraz kapela góralska. Dziękujemy serdecznie za udział wspaniałym uczestnikom, wykładowcom i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz podczas podobnych inicjatyw edukacyjnych.

(tekst i foto: M. Więzik)