Zmarł kapelmistrz, wybitny działacz kultury śp Stanisław Wróbel

10 Paź 2019

Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp Stanisława Wróbla z Kóz. Ceniony pedagog, organista, wybitny działacz kultury w Kozach, powiecie bielskim. Założyciel Zespołu Pieśni i Tańca KOZIANIE, twórca i do ostatnich dni kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Odznaczony medalem przyznanym przez Ministra Kultury Zasłużony działacz kultury, nominowany przez władze samorządowe Kóz do Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Londzina. Osoba niezwykle lubiana, poważana, barwna - niezaprzeczalny autorytet nie tylko dla młodego pokolenia. Muzyka była dla Niego niemal wszystkim - azylem w chwilach trudnych i niejednokrotnie pełnych ludzkiego cierpienia.

Zmarł w wieku 57 lat, pogrzeb odbędzie się w Kozach 11 października br.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie …

Starosta Bielski

Andrzej Płonka