„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Gratulacje dla pracowników socjalnych

21 Lis 2019

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wczoraj z tej okazji w Starostwie Powiatowym starosta bielski Andrzej Płonka, wicestarosta Grzegorz Szetyński, członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska, dyrektor PCPR Katarzyna Olszyna i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Helena Byrdy - Przybyła spotkali się z kierownictwem jednostek pomocy społecznej.

Na ręce kierowników Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz jednostek organizacyjnych prowadzonych przez powiat władze samorządowe powiatu bielskiego na czele ze starostą bielskim Andrzejem Płonką przekazali najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom pracjącym w sferze socjalnej na rzecz osób potrzebujących oraz gratulowali poświecenia, wrażliwości, wyrozumiałości i cierpliwości. Podkreślano, że praca ta wymaga wzajemnego szacunku i wyjątkowej empatii w stosunku do potrzebujących. Dyskutowano także o trudnych sprawach i problemach finansowych dziękując sobie wzajemnie za owocną i solidną współpracę w tak ważnej sferze życia naszych mieszkańców.

Na spotkaniu wskazano także na potrzebę ciągłego samodoskonalenia, udziału w szkoleniach i konferencjach, a członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska przypomniała historię tego dnia ustanowionego na mocy ustawy o pomocy społecznej. W miłej atmosferze dzielono się doświadczeniami, wymieniano poglądy i ustalano kierunki dalszej współpracy na przyszły rok.

/Tekst i foto: A. Macher/