Puchar Świata w Wiśle – po raz pierwszy

19 Sty 2013
W kwalifikacjach, które odbyły się na dzień przed konkursem startowało 11 Polaków, z czego, aż 9 weszło do konkursu właściwego. Wśród reprezentantów Polski nie zabrakło sportowców z powiatu bielskiego.

W środowy wieczór znakomicie zaprezentował się Piotr Żyła, zawodnik Wisły Ustronianki, zajmując 6 miejsce, wyprzedzając tym samym Kamila Stocha. Na 13 pozycji, konkurs ukończył Maciej Kot, który to dzień wcześniej wygrał kwalifikacje. Stefan Hula mieszkaniec powiatu bielskiego i do niedawna reprezentant LKS Sokół Szczyrk zajął 27 miejsce. Poza finałową trzydziestką znaleźli się niestety pozostali reprezentanci Polski, w tym również Aleksander Zniszczoł (uczeń SMS Szczyrk) oraz mieszkaniec i reprezentant naszego powiatu Bartłomiej Kłusek.

Na najwyższym stopniu podium stanął Norweg Anders Bardal, zaraz po nim uplasował się Niemiec Richard Freitag, natomiast trzecia lokata przypadła, również Norwegowi - Rune Velta.

Zawodnicy Pucharu Świata nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już dzisiaj w Zakopanem rusza seria kwalifikacyjna przed piątkowym konkursem drużynowym. W sobotę natomiast zawodnicy staną przed kolejnym wyzwaniem, tym razem indywidualnie.
tekst i foto: Barbara Adamek
{rokbox title=|Puchar Świata w Wiśle :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/skokiwisla/*.jpg{/rokbox}