Hannu Lepistoe ponownie w SMS Szczyrk

19 Sty 2013
Znany fiński trener Hannu Lepistoe (były szkoleniowiec Adama Małysza) znowu stanął na trenerskiej wieży skoczni Skalite w Szczyrku. W poniedziałkowy wieczór odbył się otwarty trening skoczków Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk.
Trening na skoczni Skalite w Szczyrku rozpoczął się punktualnie o godzinie 17.00 w iście zimowy klimacie prószącego śniegu. Można było zobaczyć 30 skoczków. Wśród tej grupy znajdowali się nie tylko uczniowie szkoły, ale także jej absolwenci. Całości bacznym okiem przyglądał się trener Lepistoe wraz z szkoleniowcami SMS-u. Podczas treningu obecny był także trener polskiej kadry skoczków Łukasz Kruczek oraz Dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior, który to również jest trenerem skoków narciarskich.
W krótkiej rozmowie Hannu Lepistoe bardzo pozytywnie wypowiadał się o poziomie młodych polskich skoczków, mając na myśli zarówno polską kadrę, jak i młodych adeptów SMS-u. Podkreślił, iż młodzi skoczkowie wynieśli sporo nauki z poprzedniej wizyty i postęp jest zauważalny. Zaznaczył, iż w szkole znajdują się uczniowie nie tylko zdolni pod względem sportowym, ale mający także osobowość, która zdaniem Lepistoe jest równie ważna. Zaznaczył jednakże, iż mimo międzynarodowego poziomu niektórych skoczków, poziom polskich skoków jest wysoki i niezbędna jest solidna praca, by przebić się do najlepszej grupy. Co więcej, Hannu Lepistoe bardzo pochlebnie wypowiadał się o samej infrastrukturze oraz możliwościach rozwoju jakie daje SMS Szczyrk. Warunki panujące w tej szkole można porównać jedynie do Austrii, czy też Niemiec – podkreśla trener.
Fiński trener cały tydzień poświeci na doskonalenie warsztatu młodych skoczków. Zarówno dla uczniów, jak i samych szkoleniowców SMS-u Szczyrk będzie to bardzo pracowity tydzień. Liczne treningi na skoczni i hali, a następnie dogłębne analizy oraz cenne wskazówki słynnego trenera niewątpliwie staną się kolejnym krokiem do rozwoju młodych talentów.
Barbara Adamek
{rokbox title=|Hannu Lepistoe w Szczyrku :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/lepistoeszczyrk/*.jpg{/rokbox}