Ruszyła XIV edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018

W dniu  5 listopada 2018 r. ruszyła kolejna, czternasta edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Najmniejsze firmy z całej Polski mają szansę na przedstawienie swoich osiągnięć oraz zdobycie głównej nagrody – 40 tys. złotych. Udział w Konkursie jest bezpłatny, jedynym wymogiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz spełnienie podstawowych warunków konkursu: mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro.Tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2018” oraz nagroda pieniężna – to nie jedyne odznaczenia przygotowane przez organizatorów. Przyznane zostaną także 4 dodatkowe wyróżnienia i nagrody finansowe w kategoriach Start (dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw), Progres (dla firm w „średnim wieku”), Senior (dla firm działających na rynku najdłużej) oraz Młody Biznes (dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia). Dbając o promocję przedsiębiorczości we różnych regionach Polski, Kapituła Konkursu przygotowała także 8 specjalnych wyróżnień dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju. Ostateczne wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w marcu 2019 r. podczas Gali Finałowej, która tradycyjnie odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem Konkursu jest nie tylko promocja i wspieranie przedsiębiorczości, ale również inspirowanie innych do rozpoczęcia własnego przedsięwzięcia, które będzie nie tylko źródłem dochodu, a i pasją na całe życie. Poświęcenie się oraz zaangażowanie zawsze muszą być wynagradzane, zwłaszcza jeśli stoi za tym innowacyjny i efektywny biznes, z dużym potencjałem – mówi Ewa Sobkiewicz, Prezes Zarządu IFR.

W dotychczasowych edycjach Konkursu wzięło udział blisko 3000 przedsiębiorców z przeróżnych branż, z których ponad 130 zostało nagrodzonych.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest cyklicznie organizowany od 2005 roku. Od zeszłego roku operatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. Dla wyłonienia zwycięzców, zebrano Kapitułę, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej Konkursu: www.mikroprzedsiebiorcaroku.com do 19 grudnia 2018 r.

Osoba do kontaktu:

Andriy Tsyaputa

Specjalista ds. komunikacji | Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych

tel.: +48 534 122 907

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.