Prosperplast – lider przedsiębiorczości

To dzięki takim firmom jak dzisiaj nagradzane statuetkami Dedala możemy mówić, że przedsiębiorczość granic nie zna. To rozwój tych firm kształtuje tożsamość i gospodarkę naszego regionu powiedział Starosta Bielski Andrzej Płonka na uroczystej gali przedsiębiorców w ub. roku.

Wśród nagrodzonych firm znalazł się PROSPERPLAST z Rybarzowic. Jest jednym z liderów wśród producentów, nie tylko w Polsce, ale także w Europie szerokiej gamy artykułów z branży tworzyw sztucznych do domu i ogrodu, takich jak donice, kompostowniki, palisady, konewki, łopaty, skrzynki narzędziowe oraz długo oczekiwane artykuły dziecięce (sanki, ślizgi, itd.).

Jako firma samowystarczalna, posiada własny zespół kreatywnych projektantów. Większość produktów wykonuje na indywidualne zlecenia sieci handlowych w kraju i zagranicą – dostarczając zamówienia własnym transportem.

Firma produkcyjna Prosperplast powstała w 1993 roku w Buczkowicach - założona przez dwóch braci: Pawła i Marka Mrózek. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się wyłącznie produkcją donic z tworzyw sztucznych, zatrudniając zaledwie kilkanaście osób.W odpowiedzi na potrzeby rynku i rosnące zainteresowanie ze strony klientów z upływem czasu asortyment poszerzył się o kolejne linie produktowe: łopaty do odśnieżania, artykuły dziecięce, a także asortyment DIY. Produkty stawały się coraz bardziej zróżnicowane, kierowane do odmiennych grup docelowych. Sukcesywnie powiększał się park maszynowy, zatrudnienie i powierzchnia zakładu. Kreatywnie zarządzana firma odważnie inwestowała i zdobywała rynek. Kolejną ważną inwestycja była budowa w 2008 roku nowoczesnej hali produkcyjnej w Buczkowicach, fabryki w Żywcu oraz reprezentacyjnego kompleksu w Rybarzowicach - do którego 5 kwietnia 2011 roku przeniesiono główna siedzibę firmy.

Dzięki racjonalnemu zarządzaniu i ustawicznym inwestycjom w maszyny, nowe wzornictwo, a także w załogę firma odnotowała dynamiczny rozwój w latach 2008-2014. Obecnie dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi, powierzchniami magazynowymi zlokalizowanymi w czterech miastach w Polsce, a także centrum logistycznym w Niemczech i w Czechach. Prosperplast stawia na ciągły rozwój, nowoczesność i elastyczność. Produkty cechuje doskonała jakość, oryginalne i zróżnicowane wzornictwo, dzięki czemu cieszą się dużą i wciąż rosnącą popularnością nie tylko wśród klientów Europejskich, ale także w USA, Australii, Nowej Zelandii, czy RPA.

W trakcie IX edycji Konkursu FIRMA ROKU 2018 w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej nagrodę specjalną ZŁOTEGO DEDALA z rąk Starosty Bielskiego przyjął Członek Zarządu PROSPERPLAST Tomasz Korzistka.

JJ

źródło: strona internetowa Prosperplast oraz Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu.