Grzegorz Bułka – rzeźbiarz, muzyk. Urodzony 15 grudnia 1966 roku w Oświęcimiu, uczęszczał do szkoły podstawowej w Porąbce – Kozubniku, a także do szkoły podstawowej nr 8 o profilu sportowym w Oświęcimiu, gdzie trenował pływanie, należąc do klubu Unia Oświęcim, zapisując się w pamięci zajęciem 6 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów, był to 6 czas na 400 metrów kraulem, w późniejszym czasie kontynuując zamiłowanie do sportu uległ poważnej kontuzji barku, po czym zrezygnował z dalszego uprawiania tego sportu, dalszą wiedze i zawód górnika zdobywał w zasadniczej szkole zawodowej o profilu górniczym ‘Piast’ w Bieruniu Nowym. Następnie pracował w zawodzie na kopalniach KWK Piast oraz KWK Brzeszcze do roku 2000, później wyemigrował zarobkowo za granice do Austrii i Niemiec. Po powrocie pracował miedzy innymi jako ślusarz, spawacz w firmach z Porąbki „Metal-Kos” oraz „ATRA” obecnie.
W wieku 17 lat zaczął naukę gry na gitarze basowej, współzałożyciel zespołu weselnego „GAMA”, gdzie grał na gitarze basowej i śpiewał, zespół ten miał ponad 20 letnie doświadczenie. Grał w tych latach również w kapeli na kontrabasie, lecz był to krótki epizod. W wieku lat 36 podjął także naukę u pana Romana Pękali gry na Tubie, po czym po niecałym roku nauki zasilił skład Orkiestry dętej Domu kultury w Porąbce. Kontynuuje również grę na kontrabasie tym razem zasilając skład kapeli folklorystycznego zespołu jakim są „Porąbczanie”. Grę w orkiestrze i w kapeli „Porąbczanie” nadal kontynuuje wspierając oba zespoły. Jest również stałym członkiem Orkiestry Ochotniczej straży Pożarnej w Czernichowie-Tresnej. Wspierał chętnie również inne orkiestry z regionu, prezentując osiągniecia w kraju jak i za granicą.
Pasją do rzeźbienia „zaraził’ go jego znajomy, również rzeźbiarz ludowy Ryszard Stroński, ucząc go podstaw i pokazując proste rzeźbiarskie elementy, miał może wtedy około 19 lat, dalsza pasje kontynuował sam. Stworzył własną niewielka pracownie, oraz zdobył potrzebny sprzęt do obróbki do drewna. Specjalizował się głównie w płaskorzeźbach, ornamentyce, zdobieniach, rzeźbionych literach, a po zebraniu doświadczenia również rzeźbie postaci ludzi, zwierząt, rzeźbach sakralnych herbach, popiersiach. Dużo prac jest poświęconych tematyce myśliwskiej. Jego liczne prace można podziwiać w kościołach, kaplicach, jest autorem 14 stacji drogi krzyżowej prowadzących z Porąbki - Bukowiec do kaplicy Matki Boskiej Śnieżnej na Trzonce, czy figury Świętego Floriana znajdującej się w kaplicy na Bukowcu lub płaskorzeźby świętego Krzysztofa w Kaplicy w Wielkiej Puszczy, zdobienia drzwi w kościele parafialnym w Międzybrodziu Bialskim. Tworzy również obecnie, wykonując piękne rzeźby Świętej rodziny i inne złożone rzeźby. Prace wykonuje głównie w drewnie lipowym, ale również w innych odmianach drewna, jak choćby dąb, czereśnia, olcha. Tworzy w domowej niewielkiej pracowni razem z synem.
Jego zainteresowania to historia II wojny światowej, modelarstwo, malarstwo, rysunek czy modele statków wykonywanych z drewna, chętnie uczestniczy w przeglądach zespołów folklorystycznych czy przeglądach orkiestr dętych.